Eveniment de lansare de carte marca Ion Iliescu vineri, la Ateneul “Nicolae Bălănescu”

Fostul Preşedinte al ţării, Ion Iliescu, va fi prezent vineri, 11 octombrie, la Giurgiu, în cadrul unui eveniment organizat la Ateneul “Nicolae Bălănescu”, prilej cu care va prezenta publicului giurgiuvean două apariţii editoriale, respectiv “Fragmente de viaţă şi de istorie trăită” şi “Om şi lider.”
Evenimentul de lansare de carte este inclus pe agenda celei de-a treia Conferinţe Internaţionale “Strategia pentru Regiunea Dunării- prezent şi viitor. Politici de dezvoltare socială, academică şi a mediului de afaceri“, fiind programat pentru ora 15.00.
Conferinţa găzduită de municipiul Giurgiu este organizată de Fundaţia “Grupul de Iniţiativă Ecologică şi Dezvoltare Durabilă”, în colaborare cu Primăria Municipiului Giurgiu şi Consiliul Judeţean şi se va bucura de prezenţa unui număr mare de participanţi din mediul administrativ, academic şi de afaceri.

Ultima modificare: 10.10.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Mai sunt doar trei zile până la marele eveniment K1 Superkombat World Grand Prix